• פורסם ב-17.04.2023

"אחרי חודש וחצי הפצע נרפא לחלוטין. הרגשתי שזה ממש נס ופלא והתקדמות פנטסטית מבלי שהצטרכתי לעבור קטיעה. כעת כשאני מסתכל על הרגל וקולט איך מפצע כזה עמוק הפצע נסגר ונרפא אני מבין שהטכנולוגיה הזו הצילה לי את הרגל"

על פי דוח ה- OECD ישראל ממוקמת במקום הראשון בקטיעת גפיים תחתונות בשל פצעים קשיי ריפוי בקרב חולי סוכרת בישראל, שיעור של 17.6, כ-1,600 קטיעות בשנה.

רבים מהפצעים על רקע סוכרת מורכבים מאוד לטיפול ונדרש זמן רב לרפאם. הפצעים מהווים אתגר קליני וכלכלי, וקלינאים העוסקים בתחום מחפשים חדשנות טכנולוגית בריפוי פצעים, שתסייע בידם לטפל בחולים עם פצעים קשיי ריפוי.

במחקר ישראלי של שירותי בריאות מכבי נמצא כי הטיפול באמצעות מערכת NATROX במשך 52 ימים הוביל לריפוי של 47% – 57% מהפצעים. גם אצל מי שפצעיו לא החלימו לחלוטין נראה צמצום משמעותי של כ- 80% משטח הפצע, והמסקנה הסופית הייתה שנטרוקס מראה יעילות גבוהה פי 18 בריפוי של פצעים כרוניים בהשוואה לשיטות אחרות.

טכנולוגיית נטרוקס NATROX הינה מערכת ניידת לטיפול בחמצן מקומי ולחות ישירות למיטת הפצע 24/7, במטרה לספק לפצע מקור אנרגיה העוזר לצמיחת רקמה חדשה. נטרוקס מאפשר לפצעים "תקועים" שאינם מחלימים להתקדם לריפוי.

מי שחווה על בשרו את ייסורי הסוכרת ומגדיר את טכנולוגיית נטרוקס כמצילת חיים של ממש הוא אייזיק דורפמן (82) ניצול שואה, אב לשני ילדים, וסב לשני נכדים מכרמיאל.

באוקטובר 2020, עברתי קטיעה ברגל ימין, מתחת לברך בגלל סוכרת. הקטיעה של הרגל, מבחינתי, היא סיפור ארוך ועצוב, שהתחיל מפצע קטן באצבע הקטנה ברגל ימין והיה יכול להיגמר אחרת הוא מספר בכאב. פניתי לטיפול רפואי, אושפזתי בבית חולים, טופלתי בהרטבות ובחבישות, ולמרות זאת האצבע המשיכה להשחיר. למרות המצב שוחררתי לביתי, והמליצו לי על טיפול בפולידין.

המשכתי טיפול בחבישות במרפאת אחיות, במשך חודשיים שלושה, יום יום. ולמרות זאת, המצב שלי החמיר והרגל התנפחה. קיבלתי הפנייה מיידית לבית החולים, אשפזו אותי למשך שבוע, המשיכו לטפל בי באותו האופן ואח"כ נשלחתי שוב לביתי.

שוב טופלתי במרפאת אחיות, בחבישות אחרות. אושפזתי שוב ושוב וכשלא חל שיפור במצבי, אמר לי רופא, מבלי שהסתכל לי בעיניים, שאין אספקת דם לאזור, שאי אפשר להציל את הרגל, ושצריך לקטוע את הרגל, וכך היה.

מה היו השלכות הקטיעה?

מאדם עצמאי הפכתי לאדם שנזקק לעזרת מטפלים. אחרי הניתוח קיבלתי שלושה מטפלים מביטוח לאומי, שעוזרים לי ביום יום.

אמרו לי שבגילי אסור לעשות פרוטזות, כי אני מבוגר ולכן אני מתנייד בכסא גלגלים חשמלי, וגם אתו, אני לא יכול לבקר את הילדים שלי, כי הם גרים בבתים בלי מעליות, זה ממש קשה.

אבל למעשה זה לא נגמר רק בזה?

נכון. לפני כחצי שנה, התחלתי לדמם בקרסול ובכף הרגל הבריאה שנותרה לי. אחרי שעצרתי את הדם לבד גיליתי שני כיבים עמוקים ברגל. הלכתי לרופא המשפחה שלי והוא שלח אותי למרפאת אחיות. טופלתי במשך כשלושה חודשים במשחות וחבישות, אבל ללא שום תוצאות. מרחתי ומרחתי והפצע לא נסגר, ובסוף הגעתי למרפאת הפצעים של מכבי שם הפנו לטיפול באמצעות חמצן מקומי.

הפצע היה מאוד עמוק ובהתחלה לא ראינו שינוי, אבל אחרי כשבועיים וחצי של טיפול בחמצן מקומי בפצע, ראיתי שהשוליים של הפצע התאוששו ושהפצע נראה קטן יותר. הייתי במעקב צמוד של מרפאת פצע בכל תהליך ההחלמה והם אישרו את ההתקדמות, שהנטרוקס עובד, שהרקמה מתאוששת ושההפרשה הדמית מעידה על זה.

אחרי חודש וחצי הפצע נרפא לחלוטין. הרגשתי שזה ממש נס ופלא והתקדמות פנטסטית מבלי שהצטרכתי לעבור קטיעה. כעת כשאני מסתכל על הרגל וקולט איך מפצע כזה עמוק הפצע נסגר ונרפא אני מבין שהטכנולוגיה הזו הצילה לי את הרגל, ומאוד חבל לי שלא הכרתי אותה לפני שקטעו לי את הרגל כי, חיי היו נראים אחרת לגמרי.

רוצים לקבל מידע נוסף ולדעת האם NATROX מתאים לטיפול גם בפצע שלכם? פנו לצוות הרפואי מקצועי שלנו 03-5329157

את הטיפול בטכנולוגיה המתקדמת והחדשנית נטרוקס תוכלו לקבל כמבוטחים של קופת חולים כללית ,מכבי ולאומית.

הטיפול ב- NARTOX יגיע אליכם עד הבית וילווה ע"י צוות הרפואי מקצועי של מרפא לפצע  לחצו כאן להשארת פרטים לחזרה